Tesisat Bakımı, Tesisat Temizliği, Kaçak Kimyasalları

Tesisat içinde dolaşan su, yapısındaki hava ile beraber oksijen taşır. Oksijenin iyi tahliye edilemediği sistemlerde malzeme korozyona uğrar. Bu ise tesisat ekipmanlarının zamanla yıpranmasına ve yaşlanmasına sebep olur. Malzeme korozyonu ile beraber malzemeden kopan parçacıklar, parteküller tesisat sorunlarını ortaya çıkarır.

Bu sebeptendir ki ilk alınması gereken önlem, tesisattaki havayı havalıklar veya purjörler yardımıyla dışarı atmaktır. Genel olarak tesisattan uzaklaştırılamayan havanın tesisatta yarattığı korozif etki heran tesisatta bir delinmeye, tıkanmaya sebep olabilir. Bu tıkanmalar kombi gibi pahalı elemanlar üzerinde olursa servis maliyetleri can sıkıcı boyutlara ulaşabilir. Dönem dönem tesisattaki su boşaltılmalı, tesisat temizlenmeli ve bakımı yapılmalıdır. İlerleyen kimyasal teknolojiler ile kaçak kimyasalları sayesinde tesisattaki çatlaklar veya kaçaklar kolaylıkla bulunup onarılabilmektedir.

Tesisat bakımı, tesisat temizliği ve kaçak kimyasalları ile alakalı tüm sorunlarınız için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

 

"Tesisat mühendisliği konularında her türlü soru ve sorunlarınıza uzman kadromuzla çözüm bulmaktan mutluluk duyacağız."