Ticari Klimalar ve Kondens Üniteleri

Konfor şartları dışında sıcaklıkların gerektiği, iç ortam sıcaklık şartlarının değiştiği de kullanıcı için büyük sorunlar oluşabilecek proseslerde tercih edilmesi gereken klimalardır. Örneğin bir sistem odası; ciddi bir yatırımın yapıldığı, içinde pahalı ekipmanların olduğu, 4 mevsim boyunca aynı sıcaklıkta olması gereken bir yapıdır. Bu tip bir oda için soğutma sistemini sağlayacak olan klima, kış şartlarında da soğutma yapabilmeli, defrost süreleri minimize edilmiş olmalıdır. Bu tip klimalar, evlerimizde, iş yerlerimizde kullandığımız konfor klimalarından farklı bir teknolojiye sahip olmalıdır.

Bu tip klimalar hem yedeklenebilmeli hem de hızlı servis ve yedek parça güvencesi altında olmalıdır. Klimanın arızası veya çalışmaması durumunda oluşabilecek problemler çok yüksek maliyetli olabilir ve iş kaybına yol açabilir. Bu tip sistemlerde alışılagelmiş kapasitelerden veya cihazlardan bahsetmek yerine projenin doğru incelenmesi ve uygulamanın doğru yapılması çok fazla önem arz etmektedir. Bu tip odaları kuran firmalar bile bazen dikkatsiz davranmakta ve kullanıcıyı yanlış yönlendirebilmektedir. Çünkü bu iş, ayrı bir mühendislik ve hesap işidir. Her projenin kendine münhasır incelenmesi ve titizlikle uygulanması gerekir.

Optimum Mühendislik olarak; ticari klimalar ve kondens üniteleri ile alakalı bilmek istediğiniz tüm detaylar için bizimle irtibata geçebilirsiniz.


 

"Tesisat mühendisliği konularında her türlü soru ve sorunlarınıza uzman kadromuzla çözüm bulmaktan mutluluk duyacağız."